آموزش دریبل در فیفا 19 به زبان فارسی

آموزش دریبل در فیفا 19

سلام خدمت دوستان گلم. خوشحالم که با یه آموزش دیگه با عنوان آموزش دریبل در فیفا 19 در خدمت شما هستم.

اگر شما در دریبل کردن در بازی فیفا ناموفق هستید و شاید اصلا از این روش تو بازی هاتون استفاده نمی کنید، خوب امروز من چند تا پیشنهاد براتون دارم تا بتونید یک دریبلر قوی در فیفا بشوید. واقعا بازی کردن فیفا با دریبل یک چیز دیگه است. پس تا پایان آموزش همراه من باشید.

نکته مهم: من علاوه برای آموزش متنی یک فیلم آموزشی رو هم آماده کردم و در انتهای مقاله گذاشتم. اگر حوصله ندارید اون رو برای آموزش انتخاب کنید. این فیلم با توضیحات فارسی خودم هست البته روی فیفا 18 هست که بزودی اون را با فیفا 19 درست میکنم و جایگزین قبلی میکنم.

آموزش دریبل در فیفا 19

ابتدا نکاتی را که قبل از انجام هر دریبلی باید رعایت کنید را آموزش میدم سپس به آموزش دریبل ها خواهم پرداخت.

نکاتی که قبل از دریبل زدن در فیفا 19 باید رعایت کنید:

1- زمان و موقع دریبل زدن:

خیلی ها توقع دارن وقتی انجام دادن یک دریبل رو در فیفا 19، مثل دریبل زیدانی، دریبل دوطرفه یا دریبل الاستیکو رو یادگرفتند، هر موقع بزننش بگیره و بتونن بازیکن رو به رو شون را جا بگذارند. اما سخت در اشتباه هستید اگر این طوری فکر میکنید.

مهمترین نکته ای که قبل از انجام هر دریبلی باید رعایت کنید این هست که چه زمانی اون رو انجام بدید.

خوب بهترین زمان برای انجام یک دریبل در فیفا 19 چه موقع است؟

فرض کنید شما با بازیکن حریف رو در رو ایستاده اید، زمانی باید دریبل رو انجام بدهید که بازیکن حریف برای گرفتن توپ به سمت پای شما حرکت می کند.

خوب شاید این سوال برای شما بوجود بیاید خوب این که معلومه. نه خیر معلوم نیست من خیلی ها رو دیدم که اصلن به حرکت بازیکن حریف توجه نمیکنند.

ببینید یک نمونه رو براتون مثال میزنم شما برید توی بازی فیفا 19 و یک تیم دلخواه را بردارید و مقابل منچستر یونایتد که بهترین دفاع رو داره بازی کنید. هنگام دریبل زدن بازیکنانشون، می بینید که هیچکدام توی پای شما نمیایند. این همین نکته ای است که من میگم. دفاع های قوی خیلی برای گرفتن توپ توی پای شما نمیایند و منتظر میمونند که شما با یک حرکت اشتباه، مثلا دریبل، توپ رو بهشون تقدیم کنید.

پس اولین نکته برای دریبل موفق در فیفا 19 این هست که زمانی دریبل رو انجام بدید که بازیکن حریف برای گرفتن توپ توی پای شما بیاد.

2- جهت دریبل زدن :

دومین نکته ای که در آموزش دریبل در فیفا 19 می خواهم بهتون بگم این هست که بازیکن حریف رو در چه جهتی دریبل کنیم. بهترین جهت برای دریبل موفق خلاف جهت حرکت بازیکن حریف هست. چرا؟ چون وقتی دریبل رو انجام میدهید، بازیکن حریف برای گرفتن توپ باید جهتش رو عوض کند. همین باعث میشه که وقت و انرژی زیاد ازش گرفته شود چون باید تعادلش را عوض کنه. همین بهترین فرصت برای جا گذاشتن اون هست. این هم از نکته دوم حتما این دو را قبل از انجام دریبل به یاد داشته باشید.

آموزش چند دریبل در فیفا 19:

خوب ببینید در فیفا 19 دریبل های مختلفی وجود دارد. اما شما نمیتوانید همه آن ها را با تمام بازیکنان انجام بدهید. مثلا دریبل های پنج ستاره را تعداد کمی از بازیکنان می توانند انجام بدهند. خوب این یک نکته ای است که شما باید به یاد داشته باشید که دریبل های 5 ستاره و 4 ستاره زیاد کاربردی نیستند. چرا؟ چون بر فرض شما بخواهید دریبل رو در وسط زمین انجام بدهید. خوب اکثر هافبک ها توانایی انجام دریبل شون 3 هست پس هیچ کدوم از دریبل های 4 یا 5 ستاره رو نمیتونید در وسط زمین انجام دهید. پس پیشنهاد میکنم دریبل هایی که در زیر آوردم را یاد بگیرید و انجام دهید چون ساده و کاربردی هستند.

1- دریبل چرخش توپ

ساده ترین دریبل در فیفا 19 دریبل چرخش توپ هست. شاید شما مسخره کنید که آقا این رو که همه بلدند. خوب هدف از دریبل جا گذاشتن حریف هست و این دریبل ساده تماما این کار را برای ما انجام می دهد. باز میگم که بله من هم از دریبل های 5 ستاره خیلی خوشم میاد و انجام اونها رو هم بلدم اما وقتی نتوانم با هر بازیکنی اون رو انجام بدهم پس چه فایده. همش باید حواسم به این باشه که آیا الان توپ دسته رونالدو هست که بتوانم اون رو انجام بدهم یا خیر. که یهویی بازیکن حریف میپره توپ رو از من میگیره.

نحوه انجام دریبل چرخش توپ در فیفا 19 این طوری هست: اول دو نکته ای که گفتم رعایت کنید. بگذارید بازیکن توی پای شما بیاد سپس در خلاف جهت حرکتش آنالوگ راست را فشار دهید، یک ثانیه اون رو نگه دارید و سپس رها کنید. در فیلم چند نمونه از اون رو گذاشتم. حتما سعی کنید فیلم رو ببینید.

2- دریبل شوت فریب کارانه

این دریبل در فیفا 19 خیلی کاربردی است. به همین خاطر من اون رو توی آموزش گذاشتم. برای انجام دادن اون کافیه که با توجه به دو نکته قبل، بازیکن حریف را در خلاف جهتش با فشار دادن هم زمان شوت و پاس دریبل کنید. در فیلم یک نمونه عالی از این دریبل رو با بیل انجام دادم که تقریبا تمام دفاع ها را پشت سر گذاشتم و به دروازه حریف رسیدم.

 

3- دریبل زیدانی

این دریبل هم قشنگه هم کاربردیه و هم برای انجام دادنش بازیکن فقط باید 3 ستاره توانایی دریبل داشته باشه. من که خیلی ازش استفاده می کنم به همین خاطر گفتم توی آموزش دریبل در فیفا 19 بیارمش. برای انجام دادن آن کافیه آنالوگ راست را 270 درجه بچرخانید مثل تصویر زیر.

آموزش دریبل زیدانی در فیفا 18

 

خوب آموزش دریبل های دیگر را هم در سایت قرار می دهم چون تا اینجا آموزش طولانی شد و شما خسته شدید. پس منتظر آموزش دریبل های دیگر از فیفا 19 باشید.

 

 

1 نظر در “آموزش دریبل در فیفا 19 به زبان فارسی

    سعید

    (فروردین ۲۸, ۱۳۹۸ - ۴:۴۷ ب.ظ)

    سپاس از وقت و اموزشهای زیباتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *